Cała Polska w strefie żółtej, a w strefie czerwonej m.in. powiat poznański – czyli MY

W całej Polsce od soboty 12 października trzeba zakrywać usta i nos przy pomocy maseczki, maski, części odzieży, przyłbicy albo kasku ochronnego.

Obowiązek ten dotyczy również naszego Przedszkola. Przypominamy, abyście Państwo stosowali się do wytycznych dbając o innych i siebie. Niestety wirus rozprzestrzenia się w niebywałym tempie, codziennie słyszymy, że ktoś nam bliski choruje, zatem proszę o respektowanie wytycznych i naszych próśb.

Przypominamy również o nie wchodzenie do sal.

Natomiast maseczek nosić nie muszą dzieci do ukończenia 5. roku życia, prowadzący samochód i współpasażerowie, jeśli zamieszkują pod jednym dachem, osoby niepełnosprawne oraz takie, które mają trudności w samodzielnym włożeniem maseczki, kierowcy autobusów i maszyniści, sędziowie i trenerzy oraz osoby uprawiające sport, jeżdżący konno. Dodatkowo osoby przebywające na plaży, w lesie, zieleńcu, ogrodzie botanicznym i zabytkowym, na działce.